Puidu viimistlemine

Aiamööbel ja muud puidust esemed peavad taluma tuult, vihma ja päikesepaistet. Õnneks on olemas erinevaid puidukaitse- ja viimistlusvahendeid, mis aias asuvate puitesemete eluiga pikendavad.

Puidu peitsimine

Paljud inimesed soovivad aiamööblile anda ajast kulutatud välimust, mida saab teha peitsi abil. Puu toonimiseks on kaks võimalust: eelnevalt juba peitsiga segatud lakk või esmalt tooniv peits ja seejärel läbipaistev lakk. Viimane tehnika võimaldab töötamisel suuremat paindlikust, ka imbub peits niimoodi sügavamale puitu. Peitsi saab tumedamaks toonida, kattes puidu pärast peitsimist laki või õliga.

1. Kanna peits pintsliga puidule. Veendu et pintslile on võetud piisav kogus peitsi. Kui peitsitud koha serv ära kuivab, võib pärast pinnale jääda tumedam koht. Lase peitsil kuivada tolmukuivaks.

2. Kanna puidule kaks kihti läbipaistvat lakki, lihvides esimese kihi pärast kuivamist peene liivapaberiga üle, nii saavutate siledama ja ühtlasema lõpptulemuse.

Puidu õlitamine

Õlitooted põhinevad tavaliselt linaseemneõlil ja on tänapäeval tõusnud vägagi populaarseks, sest õlid on naturaalsed.

Õli hoiab puidupinna niiskena. Õli on vaja kord aastas uuesti peale kanda, kuid see sujub kiiresti ja õliviimistlus ei hakka kooruma ega murenema.

Puiduõlisid on võimalik toonida erinevatesse toonidesse, millede valik on küllaltki suur.

1. Kanna pintsli või lapiga peale esimene õlikiht.

Umbes 10 minuti pärast pühi liigne õli puhta lapiga ära. Vastasel juhul võib see kõvastuda kleepuvaks seguks, mida pärast on väga kehv eemaldada.

Kui õli on kuiv, kanna peale teine kiht. Kihtide vahel hõõru puidupinda nailonkäsnaga. Jätka kihtide lisamist, kuni oled saavutanud soovitud tulemuse.

Puiduõli saab ka poleerida, nii on võimalik tekitada puidu pinnale siidne läige, poleerimiseks sobib pehme lapp, poleerimiseks on sobilik aeg siis kui õli on juba täielikult kuivanud, selleks kulub tavaliselt ligikaud 1 nädal.

Aiamööblit on soovitatav vähemalt üks kord aastas õlitada.

Värvimine

Puit ei pruugi olla ühetaolise viimistlusega.Värvimine on kaitseviis, mis muudab selle rõõmsamaks ja kirevamaks, kuid selleks et värv peal püsiks, tuleb puit õigesti ette valmistada ja värv õigesti peale kanda.

1. Pintselda oksakohtadele oksa lakki. See moodustab oksakoha ja kruntvärvi vahele kaitsekihi ning takistab vaigu värvi alt välja immitsemist. Eriti oluline on see okaspiuidu korral.

2. Kanna pintsliga peale puidu kruntvärv. Veendu et krunditud saaksid kõik raskesti ligipääsetavad kohad. Kruntvärv aitab värvikihti puiduga siduda. Lase kruntvärvil täielikult kuivada.

3. Kanna piki puusüüd peale esimene värvikiht. Esmalt värvi raskesti ligipääsetavad kohad. Kui esimene värvikiht on kuiv, tõmba see kergelt niiske lapiga üle, et eemaldada võimalikku tolmu. Kanna peale teine värvikiht ja jäta terveks ööks kuivama.

  1. Kaks värvikihti on sageli piisav, kuid sõltuvalt värvitoonist võib tekkida ka vajadus kolmanda värvikihi lisamiseks. Soovitame kasutada veepõhiseid välitöödeks mõeldud värve, nende pealekandmine on väga lihtne ja kuivamisaeg lühike. Värvi hoolikalt, nii saad nägusa ja kauakestva tulemuse.

Kindlasti tuleks ennem viimistlustööde alustamist veenduda milline puidukaitsevahend on just teie mööblile sobilik. Meilt soetatud tooted on kõik kaetud  puiduõliga.

www.aiamoobel.com     Ι     e-mail: aiamoobel@aiamoobel.com     Ι     tel.5141903     Ι     tel.58241727