PUIDUST AIAMÖÖBEL

Puit on olnud juba mitmeid sajandeid üheks levinumaks ehitusmaterjaliks, lisaks on see keskkonnasõbralik ja looduse ise-enda poolt valmistatud materjal.

Puit on oma olemuselt soe ja lõõgastava toimega. Puidust aiamööblit on lihtne hooldada, kord aastas hooldus garanteerib et mööbel kestab pikaajaliselt ja säilitab oma algse välimuse isegi kümmneid aastaid. Loe siit aiamööbli hooldusest.

21. sajandi materjaliks loetakse puitu, sest tema kasutamine võimaldab nii tarbimist kui ka teadmist, et see tarbimine aitab vähendada süsihappegaasi emissiooni ja pidurdab kliima soojenemist. Meie muutuvas kliimas on puit (vanim taaskasutatav energia) sel sajandil senini üks targemaid materjalivalikuid. Üha enam on puit kogumas populaarsust ja seda just tänu selle materjali omadustele ja taaskasutamisele.

Puidust aiamööbel ei ole külma- ega kuumakartlik, see võib täiesti vabalt olla lõkke, grilli  läheduses ilma et see kahjustada saaks. Loomulikult päris lõkkesse ei tasu ka aiamööblit panna 🙂

Eelistades puitu plastikule säästad nii loodust kui ka enda tervist!

PLASTIKUST AIAMÖÖBEL

Kuigi hinnapoolest on plastikust aiamööbel natuke odavam kui puitmööbel, siis seda soetades peame kindlasti arvestama järgmiste riskidega:

Plastmass  on laialt kasutatav alternatiivne materjal puidule, kuid siiski on tegemist ühe kõige mürgisema ja mitte keskonnasõbraliku materjaliga mis ehitusmaterjalide valdkonnas saadaval.

Lisaks ka probleem, et see ei lagune looduses, ta lihtsalt pudeneb mikroorganismide poolt järjest väiksemateks osadeks ning see ohustab omakorda loomi, linde ja kalu, kes seda pudi siis sisse söövad endale. Sealtkaudu jõuab see aga kaudselt inimeste toidulauale.

Kuumade ilmade mõjul eritab see endast välja palju toksilisi mürkained, mis mõjutavad ka inimese tervist ja loomulikult ka meid ümbritsevat keskkonda, mille mõju avaldub alles pika aja jooksul.

Plastikust aiamööbel on materjalilt habras, muutudes külmaga veelgi hapramaks ja soojusallika (grill, lõke,ahi jne) liigses läheduses võib hakata kuumusest deformeeruma.

Plastik on ka kiiresti värvuselt tuhmuv, kui see on pidevalt päikese käes, seega alguses ilusana ostetud mööbel võib paari aastaga muutuda inetuks ja tuhmaks, värvuse taastamine aga üldjuhtudel pole võimalik.

Vastupidav aiakiige komplekt puidust
Puidust aiakiige komplekt
Palgist aiamööbli komplekt. Materjal nelikant höövelpalk
Nelikantpalgist aiamööbli komplekt

www.aiamoobel.com     Ι     e-mail: aiamoobel@aiamoobel.com     Ι     tel.5141903     Ι     tel.58241727